Piankowe

Materace piankowe to podstawowy rodzaj materacy.


Są dość lekkie, co umożliwia ich łatwe i swobodne obracanie, a to znacznie wpływa na trwałość materaca.

Pianka poliuretanowa - posiada jednolitą strukturę, jest elastyczna, lekka, wytrzymała, dwustronna. Jest to pianka antyalergiczna, ogranicza wchłanianie kurzu, roztoczy. To podstawowy rodzaj pianki dostępnej na rynku.

Pianka wysokoelastyczna - Pianka wysokoelastyczna HR - pianka ta posiada niejednolitą strukturę komórkową w przeciwieństwie do standardowej pianki tapicerskiej. Dzięki temu uzyskuje lepsze parametry podtrzymywania ciała, komfortu oraz sprężystości. Charakteryzuje się większą elastycznością, która znacznie podnosi komfort użytkowania oraz wpływa na wydłużenie jej żywotności. Trwałość pianki wysokoelastycznej określa się nawet jako o 40% wyższą niż tradycyjnej pianki poliuretanowej o tej samej gęstości. Ponadto pianka wysokoelastyczna odzyskuje swój pierwotny kształt dwa razy szybciej niż pianka standardowa.

Pianka termoelastyczna - inaczej Visco, termoaktywna, pianka z pamięcią. Reaguje ona na temperaturę i ciężar ciała. W miejscach, gdzie nacisk naszego ciała jest największy pianka nagrzewa się bardziej, miękknie i dopasowuję się kształtem do naszego ciała tworząc coś w rodzaju odlewu. Polecana dla osób z problemami krążeniowymi oraz niektórymi schorzeniami ortopedycznymi. Najbardziej jednak docenioną ją osoby ciężko chore spędzające dużo czasu w jednej pozycji. Zapewnia bardzo dobre podparcie naszego ciała.

Pianka lateksowa jest przewiewna, odporna na zużycie, zdrowa, antybakteryjna. Skład i struktura lateksu zapewniają materacom niezmienność swych parametrów przez wiele lat. Budowa kanalikowa umożliwia oddychanie i wewnętrzną cyrkulację powietrza w materacu. Lateks posiada dużą elastyczność, nie odkształcając się pod wpływem ciężaru.


Materac piankowy:

Materac z pianki poliuretanowej T-25

Grubość i wymiar dowolny

Materac dwustronny


Materac piankowy z kokosem

Budowa:

1. Materac z pianki poliuretanowej T-25

2. Mata kokosowa

Materac średnio-twardy, strona z kokosem twarda.
Materac termoelastyczny Visco z pianką poliuretanową

1. Materac z pianki termoelastycznej Visco

2. Pianka poliuretanowa

Grubość materaca minium 11 cm, wymiar dowolnyMaterac wysokoelastyczny HR

Materac z pianki wysokoelastycznej HR

Grubość materaca minimum 8 cm, wymiar dowolny

Materac dwustronnyMaterac lateksowy z pianką wysokoelastyczną HR

Budowa:

1. Pianka wysokoelastyczna HR

2. Lateks

Grubość materaca minimum 11 cmMaterac termoelastyczny Visco z pianką wysokoelastyczną HR

1. Pianka termoelastyczna Visco

2. Pianka wysokoelastyczna HR

Grubość materaca minimum 11 cmTwardość materacy: średnio-twarde, z lateksem i pianką Visco miększe.Piankowe z kokosem twardsze - kokos usztywnia materac.

Pokrowce na materace: pikowane lub niepikowane według potrzeb klienta. Posiadają zamek rozdzielczy, dzięki czemu jest możliwość zdjęcia pokrowca. Materace robione są na każdy wymiar.